Zuby moudrosti
573
post-template-default,single,single-post,postid-573,single-format-standard,bridge-core-2.6.8,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-25.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Zuby moudrosti

Zuby moudrosti

Při růstu zubů moudrosti může dojít k posunu všech zubů, což mívá negativní estetický i funkční dopad na celkový stav chrupu.

Díky svému nevyhovujícímu postavení v dutině ústní působí zánětlivé potíže. Jsou proto zdrojem infekce, která může ohrožovat celkový zdravotní stav.

Extrakce zubů moudrosti bývá laicky nazýváno sekání, řezání či trhání osmiček. Je-li ale výkon správně proveden, jedná se o zcela rutinní nebolestivý výkon.

Proč se extrakce zubů moudrosti provádí?
U většiny lidí nedojde k prořezání zubů moudrosti. Tyto zuby zůstávají zcela nebo částečně skryty pod sliznicí, mnohdy i v kosti dolní či horní čelisti. Většinou jsou nevýhodně skloněné a ohrožují svým růstem okolní zuby a kost. To lze zjistit pomocí běžného RTG vyšetření (součást pravidelných prohlídek).

No Comments

Post A Comment